ANASAYFA EĞİTİMİM İŞ TECRÜBELERİM HAZIR SİTELERİM MAKALELER / HABERLER SIK SORULANLAR İLETİŞİM
Murat Öztürk

Murat Öztürk


Murat Öztürk

Astronot

antalya

saddsa@dfed.com

01112315321Sık Sorulanlar

 Dinamik Site Nedir ?

Dinamik web siteleri kısaca, asp, php gibi programlama dilleriyle yazılmış ve site sahibinin içeriğini kendisinin oluşturmasına imkan veren web siteleri anlamına gelmektedir. Dinamik sitelerde bilgileriniz bir veri tabanında saklı tutulur ve istenildiği zaman kolayca düzenleme yapılabilir.

 Statik Site Nedir ?

Statik web siteleri sürekli düzenleme imkanı olmadığından dolayı , site içeriğinin sık sık düzenlenmesinin gerekmediği, daha sınırlı sayıda sayfadan oluşan, ziyaretçi etkileşimin olmadığı, tanıtım ve bilgi amaçlı olarak inşa edilen siteler için kullanılabilecek bir sistemdir.

 Seo Uyumlu Site Nedir ?

Arama motoru optimizasyonu yani İngilizce isminden kısaltılmış haliyle SEO (search engine optimization); web sitelerini aratarak bulduğumuz güncel arama motorlarının botlarına (en çok bilineni google) şirin görünmek, sevimli görünmekle kalmayıp bu işin otoritesi gibi durmak maksadıyla yapılan web sitesini uygun biçimdeki tekniklerle şekillendirmek, yoğurmak diyebiliriz

 Responsive (mobil uyumlu) Site Nedir ?

Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle desktop, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır.

 Siteyi Teslim Ettikden Sonra Bir sorun Olursa Ne Yapacağım ?

Sitenizin yapım aşamasında olduğu gibi devam eden süreçtede yanınızda olmaya ve teknik destek vermeye devam edeceğiz bunun içinde herhangi bir ücret talebimiz olmayacak.

 Statik Site Almak İstiyorum Ama Ben Bu İşlerden Anlamam O Nasıl Olacak ?

Sitenizi Dinamik de isteseniz statikde isteseniz Herhangi bir program bilmenize gerek yok biz anahtar teslim yapıcaz :)

 Dinamik Site Almak İstiyorum Ama Nasıl Yönetilir Bilmiyorum !!!

Dinamik Sitenizin bir kontrol panali olacak size nasıl kullanacağınızı öğreteceğiz basit ve kullanışlı bir program merak etmeyin

 Site yayınlandıktan sonra daima benim mi olacak ?

Sizin için hazırladığımız kodlar daima sizin olacak ancak siteleri yayınlayabilmemiz için bir alan adına bir de sitemizi barındıracak bir sunucuya ihityacımız var ve bu ikisininde bir bedeli var biz ilk kurulumda alan adı ve hosting hizmetini sizin belirttiğiniz bir süre için (en az bir yıl öneriyoruz) kiralıyoruz ama bu sürenin sonunda süre dolmadan önce yenileme isteyip istemediğinizi soruyoruz..

 Fiyatlar ne durum da ?

Sitelerin fiyatlarını belirlerken sizin nasıl bir site istediğinize bakıyoruz, Yine de bir fiyat verrmek gerekirse statik siteler 350 tl den dinamik siteler de 1000 tl başlıyor bu fiyatlara bir yıllık domain ve hosting ücreti de dahildir..